Ana Sayfa / Home Page

Cornucopia & Cornucopian Yanılgısı / Cornucopia & Cornucopian Fallacy

  

 

      

    

 

 

Cornucopia, bir diğer adıyla Bereket Boynuzu, içinden çiçekler, sebzeler, meyveler ve yemişler taşan spiral boynuz. Üremenin, talihin, hasat bereketinin, bolluğun ve beslenme kaynağının sembolü. 

 

"Cornucopian Yanılgısı" - Doğa kaynaklarının bol ve sınırsız olduğu, sürekli gelişmenin hem mümkün, hem de vazgeçilmez olduğu inancı. Teknolojik gelişme ve yeryüzü üzerindeki nüfus ne kadar artarsa Doğa Ana’nın insanoğluna kaynak ve enerji sağlamaya devam edecek olduğu inancı.

 

İlgili mitoloji için buraya tıklayınız.

   

Gunes İlhan, 22.04.2015

   

  

 

The Cornucopia (from Latin cornu copiae) or Horn of Plenty is commonly a large spiral shaped horn overflowing with flowers, vegetables, fruits and nutss produced by the bountiful Earth. It is a symbol of fertility, fortune, harvest abundance, prosperity and nourishment. 

 

"Cornucopian Fallacy" is a belief that nature is limitless in its abundance and that perpetual growth is not only possible but essential. The belief that continued progress and provision of material items for mankind can be met by similarly continued advances in technology. Fundamentally it is believed that there is enough matter and energy on the Earth to provide for the ever-rising population of the world. 

 

For the mythological attribution click here.

 

Gunes İlhan, 22.04.2015

       

sembolizm@gmail.com

  

© 2015, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu sitedeki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.

 

Site Meter